فريب بيني براي بو كردن عطر!

هنگامي كه براي خريد عطر، ادكلن، و يا ديگر محصولات معطر به بازار مي رويد و محصول را تست مي كنيد بيني شما بوي خوش را سريع احساس كرده و آن را در مغز ثبت مي كند و ديگر تا مدتي قادر نخواهيد بود تا بوي عطر ديگري را تشخيص دهيد. خوشبختانه، يك راه براي فريب بيني شما وجود دارد تا به راحتي بتوانيد عطر بعدي را تست كنيد؛ براي اين كار كافي است تا از قهوه كمك بگيريد!!! بله تعجب نكنيد. بعد از بو كردن عطر اگر كمي قهوه بنوشيد و يا كمي قهوه بو كنيد قادر خواهيد بود تا بلافاصله عطر بعدي را امتحان و بو كنيد.

اگر لازم هست چند رو رايحه هاي اصلي را با هم بررسي كنيم . خريد عطر خنك براي تابستان و خنك ها ي خيلي جذابي دارد و در اين فصل ميتوان از ادكلن تند هم استفاده كرد براي فصل هاي پاييز و زمستان هم ميتوان عطر گرم استفاده كرد.

از فتالات(ماده شيميايي) دوري كنيد.

اگر شما در مورد مصرف فتالات(ماده شيميايي) نگران هستيد، مطمئن شويد كه عطري كه قصد خريد آن را داريد عاري از فتالات و يامشتقات آن باشد. گرچه استفاده از فتالاتدر اروپا محدود شده اما هنوز بعضي از كشورهاي توليد كننده عطر محدوديتي براي مصرف آن ندارند. به راحتي مي توانيد با مطالعه بروشور و يا برچسب عطر از محتويات آن آگاه شويد.

راز بالا بردن ماندگاري عطر

عطر و ادكلن بسيار فرارهستند و به محض قرار گرفتن در مجاورت هوا به سرعت تجزيه مي شوند. اگر شما نمي خواهيد ظرف مدت سي روز كل بطري عطر شما خالي شود، كافي است تا بطري را در يخچال قرار دهيد. اين كار براي بالا بردن افزايش عمر عطر مفيد است.

تا به حال دقت كرديد كه بعد از استفاده از عطر و يا ادكلن، فقط مدت زمان كمي بوي خوش عطر روي پوست شما مي ماند. چه كار بايد كرد؟ براي رفع اين مشكل كافي است قبل از استعمال عطر بر روي پوست صورت يا گردن خود، اين نواحي را كمي با وازلين آغشته كنيد و بعد عطر بزنيد. با اين كار براي مدت بيشتري بوي خوش با شما همراه است.

اگر در معرض عطر بيش از اندازه قرار گرفتيد چه بايد بكنيد؟

اگر شما به طور تصادفي عطر زيادي را استعمال كرديد و شبيه كسي شديد كه يك بمب گل معطر روي آن منفجر شده باشد، اصلا نگران نباشيد براي حل اين مشكل كافي است فقط پنبه اي را به الكل آغشته كرده و محلي را كه عطر زيادي به آن زده ايد با پنبه مالش دهيد. به راحتي مشكل برطرف مي شود.

تكنيك تبديل عطر به روغن حمام

شما به معناي واقعي كلمه مي تواند عطر مورد علاقه خود را به روغن حمام معطر تبديل كنيد و براي خودتان يك روغن حمام معطر بسازيد .براي اين كار كافي است فقط چند قطره از عطر را به يك ليتر روغن بچه اضافه كنيد، به خوبي تكان دهيد، و روغن را بعد از حمام به بدن خود مالش دهيد و از بوي خوش آن لذت ببريد.

تكنيك تبديل عطر به خوشبو كننده هوا

هرگاه عطر خوشبويي را داريد و تمايل داريد تا بوي خوش آن هميشه استشمام شود مي توانيد به راحتي عطر را به اسپري خوشبو كننده هوا تبديل كنيد و مشامتان را با بوي خوش آن نوازش دهيد. براي اين كار تكنيك راحتي وجود دارد، كافي است تا كمي از عطر را باس رنگ به لامپ اتاق بپاشيد، به محض روشن و گرم شدن لامپ بوي خوش عطر همه فضا را پر مي كند