من که پشت کنکور ارشدم, همه زندگیم درس خوندن واسه کنکور و آزمونای استخدامیه, ما کنکوریا یه سبک زندگی بیشتر نداریم.

دلم از خواندن این کامنت خیلی گرفت. خیلی زیاد. نه به خاطر ترحم به کسانی که پشت کنکور یا آزمون استخدامی هستند. به خاطر جنس حرف‌ها و سبک نگاهی که به مسئله‌ی کنکور و زندگی و استخدام، در بین بسیاری از ما رایج است. اگر چه نمی‌دانم سبک درست چیست و پیشنهاد درست چیست، اما دلم می‌خواست حرفهایی را برای زهرا و زهراها و دوستان خوب دیگری که آنها را نمی‌شناسم و الان برای کنکور کارشناسی یا کارشناسی ارشد درس می‌خوانند بنویسم.

نامه‌ای برای زهرا (یا زهراها):

زهرای عزیزم.

من تو را نمی‌شناسم. نه هرگز تو را دیده‌ام و نه دغدغه‌های تو و شرایط زندگی تو و رویاهای تو و چالش‌های تو و توانمندی‌های تو و ناتوانی‌های تو را می‌شناسم.

آنچه را هم برایت می‌نویسم، می‌توانی نخوانی و این حق طبیعی توست (و حتی شاید انتخاب درستی هم باشد). اما به دو دلیل، می‌نویسم:

دلیل اول اینکه با وجودی که تو را نمی‌شناسم و قاعدتاً در نگاه اول، مشکل تو، مشکل من نیست، اما همین که خواننده‌ی اینجا هستی و به اینجا سر می‌زنی، این وظیفه را در من ایجاد می‌کند که در حد وقت و توان و دانش و تجربه‌ی بسیار محدودی که دارم، اگر چیزی به ذهنم می‌رسد بگویم.

دلیل دوم اینکه به هر حال، من در زندگی چند بار کنکور ارشد داده‌ام و هر بار هم در اولین رشته‌ای که انتخاب کردم پذیرفته شده‌ام (و البته جز مورد آخر، از بقیه انصراف داده‌ام) و آخرین بار هم با رتبه‌ی یک، وارد MBA شریف شدم و نمره‌ی ترازم هم به طرز محسوسی با بقیه فرق داشت.

این در شرایطی بود که چند سال از کارشناسی گذشته بود و خوب به خاطر دارم که اتحاد توان دوم سینوس و کسینوس را هم که یک می‌شود از خاطر برده بودم و همین فراموش کردن‌ها و دور بودن‌ها از فضای درس و مدرسه استرس مضاعفی برایم ایجاد می‌کرد.

در شرایطی که باید زندگی مشترک را هم در آن سالها راه می‌بردم و در بیابان،‌ مقیم بودم و کار فیزیکی می‌کردم و درگیری‌های دیگری هم داشتم و رقیبان من، دختران و پسران جوانی بودند که مستقیم از کارشناسی به ارشد می‌آمدند و پدر و مادرها، صبح تا شب برایشان آب پرتقال و آب سیب و مکمل غذایی می‌آوردند و من در بیابان در دویست کیلومتری جنوب پاسگاه کامه در استان خراسان، با کتابهای سازمان سنجش مانده بودم و جمعی از کارگران در جایی که حتی یک توالت هم نبود و چالشم اینکه برای اجابت مزاج در جایی که حتی یک تپه هم نیست و نخستین نشانه‌های تمدن (که ریل راه آهن است)‌ هنوز به آنجا نیامده، رو به کدام سو بایستم که افراد کمتری من را ببینند!

همه اینها را گفتم که بگویم بازی کنکور را خوب بلدم. یک بار و دو بار و سه بار هم نبوده که تصادف باشد. نمی‌خواهم داشتن سهمی از استعداد را انکار کنم، اما می‌دانم که سبک تلاش کردن و کارکردن و درس‌ خواندنم فرق داشته و سهم آن در موفقیت‌های درسی من خیلی بیشتر بوده است و دلیل عمده آن استفاده از کارشناسی ارشد ونوس بوده است .

البته پذیرش یا عدم پذیرش آن،‌ بستگی به شنونده دارد. یکی می‌خواهد بدبختی‌ها و تنبلی‌ها و تن پروری و عدم درک استراتژی و شیوه‌ی نادرست عملیاتی مطالعه خودش برای کنکور کارشناسی ارشد را توجیه کند و می‌گوید همه‌ی اینها استعداد است! یکی می‌خواهد تلاش کند و نتیجه‌‌ی بهتری در کنکور کارشناسی ارشد بگیرد و حرف‌های من را می‌خواند تا شاید از میانه‌ی آن چیزی برای خودش پیدا کند.

البته این را هم بگویم که در این نامه من،‌ مثل خیلی از نوشته‌های من، حاشیه‌های زیادی وجود دارد. خیلی هم در آن، نق زده‌ام. تو هم کنکوری هستی و لابد وقتت مهم است و حوصله‌ی خواندنش را نداری.

به همین خاطر، نوشته را بخش‌بندی کرده‌ام.

به نظرم نکته‌ی اول و پنجم را بخوان برای کنکور خوب است. خدا را چه دیدی، شاید روزی روزگاری، سالها بعد، ۲ و ۳ و ۴ را هم خواندی و حرف من به دل سنگ تو نشست

منبع : mrshabanali
ن : زهرا
ت : 1398/2/4

سلام به عاشقان و دوستداران سریال‌های کره‌ای، فرهنگ کره‌ای و زبان کره‌ای. ? روزچین در این مقاله قصد دارد به معرفی چند سریال برتر کره‌ای بپردازد. البته لازم است که بگوییم در این لیست، در مورد سریال‌هایی که از تلویزیون پخش شده است، صحبتی نکردیم. همچنین معرفی بهترین سریال‌های عاشقانه، کمدی، اکشن و درام کره‌ای را به مرور منتشر خواهیم کرد. با ما و معرفی بهترین سریال‌های کره‌ای همراه باشید…

بهترین سریال های کره‌ای

قبلاً سریال کره‌ای من یک عاشق دارم که یک سریال عاشقانه کره‌ای بود را به شما معرفی کردیم؛ که آن سریال هم جز بهترین‌هاست. امروز قصد داریم چند سریال دیگر از بهترین سریال‌های کره‌ای را به شما عزیزان معرفی کنیم. سریال‌هایی که دیدن آنها را به‌شدت به شما توصیه می‌کنیم. با این لیست جذاب از بهترین سریال‌های کره‌ای را از دست ندهید.

سریال پسران برتر از گل

این سریال در 25 قسمت تهیه شده است.
این سریال بی‌نظیر در ۲۵ قسمت تهیه شده است.

سریال پسران برتر از گل از آن دسته سریال‌هایی است که اگر قبل از تماشای آن با سریال‌های کره‌ای آشنا نباشید، بعد از آن قطعا از طرفداران پروپاقرص سریال‌های کره‌ای خواهید شد. «سریال پسران برتر از گل» یکی از بهترین سریال‌های کره‌ای است که در سال ۲۰۰۹ توسط کانال KBS کره جنوبی ساخته شد.‎‌ ژانر این سریال کمدی، رمانتیک، درام و مدرسه‌ای است. این سریال بی‌نظیر در ۲۵ قسمت تهیه شده است.

خلاصه داستان سریال پسران برتر از گل

داستان این سریال در مورد دختری دبیرستانی و سخت‌کوش به نام «گوم جاندی» است که در خشک‌شویی والدینش کار می‌کند. خانواده او وضع مالی نسبتاً ضعیفی دارند. روزی گوم جاندی برای تحویل یک سفارش به مدرسه شینهوا می‌رود. مدرسه‌ای که مخصوص طبقه اشراف و ثروتمند است. او صاحب سفارش را در حالی می‌بیند که بالای پشت بام است و قصد خودکشی دارد. این آغاز ماجراست…

بازیگران سریال پسران برتر از گل

پنج بازیگر اصلی سریال پسران برتر از گل عبارتند از: گو های سان در نقش گوم جاندی، لی مین هو در نقش گوجونپیو، کیم هیون جونگ در نقش یون جیهو، کیم بوم در نقش یی جونگ، کیم جون در نقش سونگ وو بین

سریال وارثان

این سریال در 20 قسمت تهیه شده است.
سریال زیبای وارثان در ۲۰ قسمت تهیه شده است.

یکی دیگر از بهترین سریال‌های کره‌ای «سریال وارثان» است. این سریال کره‌ای محصول سال ۲۰۱۳ است که از شبکه‌ی SBS کره جنوبی پخش شد. ژانر این سریال عاشقانه، درام، کمدی و مدرسه‌ای است. سریال زیبای وارثان در ۲۰ قسمت تهیه شده است.

خلاصه داستان سریال وارثان

داستان سریال وارثان در مورد پسر دوم رئیس گروهی ثروتمند و معروف در کره است. او همیشه به خاطر اینکه فرزند زن دوم پدرش است، توسط دیگران تحقیر شده است. به همین دلیل سعی دارد مادر واقعی‌ش را از دیگران مخفی کند و خودش را پسر همسر رسمی پدرش معرفی کند. او و برادرش باید بر سر قدرت با یکدیگر رقابت کنند اما «کیم تان» چنین چیزی را نمی‌خواهد. پدرش او را مجبور کرده که برای رسیدن به قدرت با دختری به نام «یو رائه» که کیم تان هیچ علاقه‌ای به او ندارد ازدواج کند. کیم تان عاشق دختر فقیری به نام چا اونسانگ می‌شود…

بازیگران سریال وارثان

بازیگرهای اصلی سریال وارثان عبارتند از: لی مین هو در نقش کیم تان، پارک شین هه در نقش چا اونسانگ، کیم وو بین در نقش چو یونگ دو، کیم جی ون در نقش یو رائه


منبع : roozcheen


ن : زهرا
ت : يکشنبه 25 فروردين 1398

فريب بيني براي بو كردن عطر!

هنگامي كه براي خريد عطر، ادكلن، و يا ديگر محصولات معطر به بازار مي رويد و محصول را تست مي كنيد بيني شما بوي خوش را سريع احساس كرده و آن را در مغز ثبت مي كند و ديگر تا مدتي قادر نخواهيد بود تا بوي عطر ديگري را تشخيص دهيد. خوشبختانه، يك راه براي فريب بيني شما وجود دارد تا به راحتي بتوانيد عطر بعدي را تست كنيد؛ براي اين كار كافي است تا از قهوه كمك بگيريد!!! بله تعجب نكنيد. بعد از بو كردن عطر اگر كمي قهوه بنوشيد و يا كمي قهوه بو كنيد قادر خواهيد بود تا بلافاصله عطر بعدي را امتحان و بو كنيد.

اگر لازم هست چند رو رايحه هاي اصلي را با هم بررسي كنيم . خريد عطر خنك براي تابستان و خنك ها ي خيلي جذابي دارد و در اين فصل ميتوان از ادكلن تند هم استفاده كرد براي فصل هاي پاييز و زمستان هم ميتوان عطر گرم استفاده كرد.

از فتالات(ماده شيميايي) دوري كنيد.

اگر شما در مورد مصرف فتالات(ماده شيميايي) نگران هستيد، مطمئن شويد كه عطري كه قصد خريد آن را داريد عاري از فتالات و يامشتقات آن باشد. گرچه استفاده از فتالاتدر اروپا محدود شده اما هنوز بعضي از كشورهاي توليد كننده عطر محدوديتي براي مصرف آن ندارند. به راحتي مي توانيد با مطالعه بروشور و يا برچسب عطر از محتويات آن آگاه شويد.

راز بالا بردن ماندگاري عطر

عطر و ادكلن بسيار فرارهستند و به محض قرار گرفتن در مجاورت هوا به سرعت تجزيه مي شوند. اگر شما نمي خواهيد ظرف مدت سي روز كل بطري عطر شما خالي شود، كافي است تا بطري را در يخچال قرار دهيد. اين كار براي بالا بردن افزايش عمر عطر مفيد است.

تا به حال دقت كرديد كه بعد از استفاده از عطر و يا ادكلن، فقط مدت زمان كمي بوي خوش عطر روي پوست شما مي ماند. چه كار بايد كرد؟ براي رفع اين مشكل كافي است قبل از استعمال عطر بر روي پوست صورت يا گردن خود، اين نواحي را كمي با وازلين آغشته كنيد و بعد عطر بزنيد. با اين كار براي مدت بيشتري بوي خوش با شما همراه است.

اگر در معرض عطر بيش از اندازه قرار گرفتيد چه بايد بكنيد؟

اگر شما به طور تصادفي عطر زيادي را استعمال كرديد و شبيه كسي شديد كه يك بمب گل معطر روي آن منفجر شده باشد، اصلا نگران نباشيد براي حل اين مشكل كافي است فقط پنبه اي را به الكل آغشته كرده و محلي را كه عطر زيادي به آن زده ايد با پنبه مالش دهيد. به راحتي مشكل برطرف مي شود.

تكنيك تبديل عطر به روغن حمام

شما به معناي واقعي كلمه مي تواند عطر مورد علاقه خود را به روغن حمام معطر تبديل كنيد و براي خودتان يك روغن حمام معطر بسازيد .براي اين كار كافي است فقط چند قطره از عطر را به يك ليتر روغن بچه اضافه كنيد، به خوبي تكان دهيد، و روغن را بعد از حمام به بدن خود مالش دهيد و از بوي خوش آن لذت ببريد.

تكنيك تبديل عطر به خوشبو كننده هوا

هرگاه عطر خوشبويي را داريد و تمايل داريد تا بوي خوش آن هميشه استشمام شود مي توانيد به راحتي عطر را به اسپري خوشبو كننده هوا تبديل كنيد و مشامتان را با بوي خوش آن نوازش دهيد. براي اين كار تكنيك راحتي وجود دارد، كافي است تا كمي از عطر را باس رنگ به لامپ اتاق بپاشيد، به محض روشن و گرم شدن لامپ بوي خوش عطر همه فضا را پر مي كند


ن : زهرا
ت : سه شنبه 20 آذر 1397
کترینگ عروسی مجموعه‌ای از فعالیت‌های گروهی است که منجر به برگزاری هر چه بهتر مراسم عروسی شما می‌گردد. فعالیت‌هایی مانند تهیه و تدارک انواع پذیرایی برای مهمانان، خدمات عروسی و ... در مجموعه کترینگ عروسی گنجانده می‌شوند.

آشنایی با کترینگ عروسی و مراسم نامزدی

ستاره |
سرویس خانه‌داری -
یکی از دغدغه‌ها برای هر زوج جوانی چگونگی برگزاری مراسم ازدواج است. برخی عروس و دامادها دوست دارند هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشند و به همین منظور ترجیح می‌دهند تمامی تدارکات مربوط به مراسم نامزدی و یا عروسی‌شان را به دست دیگران بسپارند. کترینگ عروسی چیزی است که این امکان را برای زوج‌ها فراهم می‌آورد. اگر نمی‌دانید صنعت کترینگ عروسی چیست و چه خدماتی فراهم می‌آورد ادامه این مقاله را دنبال کنید.

مراسم عروسی را به روش‌های مختلفی می‌توان برگزار کرد. مراسم عروسی کوچک با تشریفات مجالس عروسی کم، مراسمی در تالار با خدمات عروسی و تشریفات مجالس مشخص و محدود، مراسم نامزدی یا مراسم عروسی بزرگ و زیبا در باغ یا سالن با تشریفات مجالس عروسی و خدمات عروسی نامحدود و یا یک مراسم عروسی خاص و لاکچری در باغ عروسی یا ویلای عروسی خاص با تشریفات مجالس عروسی خاص و لوکس و خدمات عروسی لوکس و لاکچری. در هر صورت و با هر مدل مراسم عروسی عروس و داماد و خانواده‌های آن‌ها دوست دارند مراسم عروسی آن‌ها به بهترین شکل برگزار شود.
کترینگ عروسی و مراسم نامزدی - تشریفات مجالس

کترینگ عروسی چیست؟

کترینگ عروسی در واقع مجموعه فعالیت‌های گروهی است که باعث می‌شود شما جشن یا هر مجلس دیگر خود را به خوبی و در آرامش کامل برگزار کنید. یک خدمات مجالس مناسب به خوبی حرف مشتری خود را می‌خواند و به خوبی تمام امکانات مورد نیازش را فراهم می‌کند.
اگر انتخاب درستی از موسسات ویژه کترینگ کرده باشیم، یاد و خاطره تک تک لحظه‌های عروسی برای عروس و داماد و حتی میهمانان مراسم در ذهن‌ها خواهد ماند. با انتخاب یک موسسه خوب و عالی تشریفات عروسی می‌توان استرس‌ها را به کمترین درجه رساند و با خیال آسوده‌تر از صفر تا صد یک مراسم عروسی را به کترینگ عروسی سپرد و در ساعت مقرر همچون میهمانان مراسم به سالن عروسی آمده و از مراسم عروسی لذت برد.

در کترینگ عروسی چه خدماتی ارائه می‌شود؟

در کترینگ عروسی برای میزبانی از مهمانای دعوت شده به مجلس شما خدمات متعددی ارائه می‌شود. این خدمات ارائه شده در تشریفات مجالس به طور کلی عبارتند از:

تزیینات و چیدمان مجالس

یکی از ارکان مهم مجالس امروز جذابیت چیدمان و استفاده از ظروف لوکس و شیک در پذیرایی از مهمانان است. یک غذای لذیذ اگر در این مراسم بدون تزیینات و در ظروف نازیبا سرو شود برای مهمانان جذاب نخواهد بود. علاوه بر آن چیدمان میز و صندلی‌ها،‌ روکش آن‌ها، رومیزی‌ها و گلدان‌ها، گل آرایی و تزیین فضای جشن از جمله خدماتی است که یک کترینگ خوب باید به شما ارائه دهد.

کترینگ عروسی - مراسم عروسی - برگزاری تشریفات عروسی


خوراکی ها

اصلی ترین موضوع در پذیرایی از مهمانان مجالس مختلف تهیه غذا، نوشیدنی، میوه و شیرینی‌هاست. یک خدمات مجلس خوب با ارائه غذاها و نوشیدنی‌های متنوع کمک می‌کند تا مهمانان با انتخاب خوراکی مطابق با ذائقه خود احساس رضایت بیشتری در مهمانی داشته باشند.

نوع منوی غذایی هر عروسی بستگی به سبک و نوع و تعداد مهمانان عروسی دارد. اما از آنجا که غذاهای ایرانی با طبع ایرانیان سازگارتر است، در مراسم و مجالس ایرانی لازم است حتما غذاهای سنتی ایرانی در لیست غذای مهمانی وجود داشته باشد و در صورت تمایل میزبان در کنار آن از غذای غیر ایرانی و فرنگی استفاده شود. تنوع نوشیدینی ها و تطابق آن‌ها با فصلی که مراسم در آن برگزار می‌شود نیز دارای اهمیت است. استفاده از میوه و شیرینی‌های با کیفیت نیز از خدماتی است یک کترینگ عروسی باید در میزبانی از مهمانان ارائه دهد.

غذای عروسی - کترینگ عروسی - کترینگ چیست


در هنگام برگزاری مراسم عروسی، غذای عروسی یکی از مهمترین قسمت‌های برگزاری جشن عروسی است. کیفیت بالا در غذای عروسی موجب می‌شود تا اگر در دیزاین و تزیینات عروسی و همچنین تشریفات عروسی هزینه زیادی در نظر نگرفته باشید، باز هم مراسم شما به یاد ماندنی و خاطره‌انگیز باشد. از آن جایی که یکی از ارکان مهم در عروسی، شام عروسی است، بنابراین باید در انتخاب کترینگ عروسی خود دقت بیشتری داشته باشید و با شرکت معتبری قرارداد کترینگ ببندید.

نکات مهم در انتخاب تشریفات مجالس عروسی

برای انتخاب خدمات مجالس عروسی باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

بودجه

در قدم اول باید بودجه مورد نظر را مشخص کنید که با توجه به آن بتوانید بهترین کترینگ عروسی را انتخاب کنید.

انتخاب کترینگ عروسی

بعد از مشخص شدن بودجه حالا باید ببینیم کدام یک از کترینگ‌های عروسی بهترین خدمات را با مبلغ مورد نظر انجام می‌دهد. لازم به ذکر است حتما تعداد خدماتی که موسسات تشریفات و خدمات مجالس یا همان کترینگ‌ها انجام می‌دهند ملاک عمل نمی‌باشد، بلکه کیفیت تشریفات عروسی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

تحقیق در مورد کترینگ انتخاب شده

حالا باید کترینگ عروسی انتخاب شده را مورد ارزیابی قرار بدهیم که تا الان چگونه عمل کرده است. برای این منظور می‌توانید مراسم‌های قبلی مدیریت شده توسط آن‌ها را مورد بررسی قرار داده و میزان رضایتمندی سفارش‌دهندگان را بسنجید. شما باید مطمئن باشید شرکتی که کترینگ عروسی خود را به او سپرده‌اید توانایی و تجربه و اعتبار لازم در این زمینه را داشته باشد.

کترینگ عروسی - خدمات مجالس - غذای عروسی
شرکتی که تهیه غذای عروسی را به او سپرده‌اید علاوه بر آماده‌سازی غذا باید همه خدمات قبل و بعد از شام عروسی از جمله بسته‌بندی، چیدمان، نظافت و پذیرایی و... را به عهده داشته باشد و بتواند رضایت میهمانان را فراهم کند؛ به گونه‌ای که شما نگران این مسائل در عروسی نباشید. پس باید به کترینگ انتخابی خود اطمینان کامل داشته باشید و مطمئن باشید که به اندازه کافی در این زمینه تجربه داشته و به قول معروف کار بلد باشد.

کلام آخر

توجه داشته باشید که یک تشریفات عروسی خوب می‌تواند با معرفی شرکت‌هایی که در زمینه‌های مختلف عروسی فعالیت دارند، مانند فیلمبرداری و عکاسی، موزیک، سفره عقد، دسته گل و ماشین عروس، لباس عروس و داماد و… سهم بسزایی در سهولت انتخاب و هزینه تمام شده برگزاری مراسم عروسی برای شما داشته باشد.

منبع : ستاره


ن : زهرا
ت : سه شنبه 29 آبان 1397

سوغات دبی چیست؟ اگر به دبی سفر می‌کنید، یا در تور دبی 98 ثبت نام کرده‌اید، نیک آگاهید که به شهری با انبوه مراکز خرید و فروشگاه‌های مشهور جهان پای می‌گذارید. در این مقاله با معرفی سوغات دبی، شما را در خریدتان از این ابر شهر یاری می‌دهیم. در دبی همه‌چیز یافت می‌شود، از تجارت، بازرگانی و کار گرفته تا انواع و اقسام تفریحات و سرگرمی‌ها. خرید سوغات در دبی، به دلیل مراکز خرید پرشمار این شهر، شاید بیشتر از سایر مقاصد گردشگری، در ذهن مسافران اهمیت داشته باشد. در این مقاله با برخی از مهم‌ترین سوغات‌های دبی آشنا می‌شویم و شما مخاطبان کجارو را برای خریدی مناسب راهنمایی می‌کنیم. انواع یادگاری‌ها از آهن‌ربای یخچال تا جعبه‌های چوبی و عتیقه ازدواج در دسترس است. بسیاری از یادگاری‌ها بیشتر از محلی بودن، منطقه‌ای بوده و بسیاری در هند، پاکستان و عمان تهیه می‌شوند. فروشگاه، یادگاری و هدیه فراوان بوده و حداقل یک فروشگاه در هر مرکز خرید وجود دارد. بهترین قیمت‌ها را در مرکز خرید Souks پیدا می‌کنید که حراج و چانه‌زنی در آم رواج فراوانی دارد. به خود اطمینان دهید که فروشنده فکر می‌کند شما گردشگر نیستید و در حین چانه‌زنی جدی و در عین حال معقول باشید. بی‌ادب بودن کمکی به شما نخواهد کرد. هر چه بیشتر خرید کنید از تخفیف بهتری بهره‌مند می‌شوید. اگر فروشنده شما را با گذشت زمان بشناسد در هر خرید تخفیف ویژه‌ای خواهد داد. همان‌طور که انتظار می‌رود، شتر در اشکال مختلف اسباب‌بازی‌های دوست‌داشتنی، کنده‌کاری‌های چوبی، جاگلدانی و حتی کنده‌کاری روی استخوان شتر موجود بوده و هدیه اصلی محسوب می‌شود. شاید پیشگام هدایا، یادگاری پرزرق و برق ساعت‌های زنگ داری به شکل مسجد باشند که در رنگهای مختلف وجود دارد، (با فلورسنت سبز بسیار باشکوه به نظر می‌آیند) و گیرنده سوغات را با صدای بلند برای نماز بیدار می‌کنند. بهتر از همه اینکه تنها ۱۰ درهم قیمت دارند. ظرف‌های قهوه سمبل میهمان‌نوازی عرب‌ها و یک یادگاری رایج دیگر است. این ظرف‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که در یک چمدان جا شده یا به اندازه‌ای بزرگ‌اند که فضای کامل یک کیف را اشغال می‌کنند. قیمت‌ها در حدود ۱۰۰ درهم برای یک مارک جدید و براق تا هزاران درهم برای یک عتیقه اصل متفاوت است. اجناس نقره سنتی مانند دشنه سنتی عربی (خنجر) یادگاری‌های خوبی بوده و به صورت قاب‌دار و بدون قاب در دسترس هستند. البته اگر یک خنجر خریداری کنید نباید آن را در کیف دستی خود به کشورتان بازگردانید. جواهرات عروسی نقره پرزرق و برق بوده و اغلب قاب‌دار هستند. کالاهای چوبی در دبی متداول بوده و سمبل منطقه هستند. جعبه‌های زیورآلات (اغلب به صورت کنده کاری با خاتم کاری روی برنج) زیبایی خاصی دارند و قیمت آن‌ها از ۱۰ درهم شروع می‌شود. درها و جعبه‌های عروس عربی، با قیمت حدود هزاران درهم نیز متداول هستند. درها به اندازه‌ای بزرگ هستند که اثر هنری تلقی شده و به میز یا چوب بالای تخت تبدیل شوند. به ندرت پیش می‌آید که در حین قدم زدن در مراکز خرید پشمینه به شما ارائه نشود. این پشمینه‌ها در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف موجود هستند. اغلب ترکیب نخ و ابریشم بوده و میزان آن قیمت را مشخص می‌کند. برای یک پشمینه باکیفیت خوب قیمت‌ها از ۵۰ درهم به بالا شروع می‌شود. چپق‌های شیشه‌ای یادگاری‌های تفریحی بوده و در طعم‌های مختلف تنباکو مانند سیب یا توت‌فرنگی به فروش می‌رسند. قیمت هر دو نمونه‌های کاربردی و تزئین شده در Carrefour از حدود ۷۵ درهم شروع می‌شود. اگر به دنبال رایحه هستید، عطرهای تند محلی هدایای خوبی بوده و در فروشگاه‌هایی همچون عود عربی موجود هستند (شعبه‌ها در اکثر مراکز خرید بزرگ).
برای علاقه‌مندان به کتاب چندین کتاب‌هایی با عکس‌های بی‌نظیر از گوناگونی در این شهر زیبا وجود دارد یک نمونه از کتاب Impressions dubai، Dubai tomorrows’ city today یا Image of dubai and the uae را تهیه کنید. Dubai discovered یک یادگاری تصویری کوچک از دبی بوده و به ۵ زبان موجود است. (انگلیسی، ژاپنی، فرانسه، آلمانی و روسی). اگر به فروشگاه‌های یادگاری و سوغات در دبی سرزده و هنوز آنچه به دنبال آن هستید نیافته‌اید به Souk al arash در شارجه بروید، در آنجا می‌توانید کالاهای سنتی را در مجموعه سنتی بیابید.
طلا دبی
طلا یکی از گران‌بها ترین سوغاتی‌های دبی است. بازار طلا و جواهر دبی یکی از جاذبه‌ های گردشگری دبی است، که بازدید از آن بخشی از برنامه‌ سفر گردشگران خواهد بود. این بازار را مغازه‌هایی با ویترین‌هایی مملو از طلا را در بر گرفته، که درخشش آن نظر هر بازدیدکننده‌ای را به خود جلب می‌کند. شما در بازار طلا می‌توانید هم تنوع بسیاری ببینید و هم به نسبت دیگر نقاط جهان با قیمت پایین‌تری طلای مورد نظر خود را تهیه کنید. در ویترین طلا فروشی‌ها گردنبند، انگشتر، سنجاق سینه، شمایل و … خواهید دید، که هر کدام می‌توانند سوغات یا خرید با ارزشی تلفی شوند.
قهوه دبی
یکی دیگر از سوغاتی‌های شهر دبی، قهوه است. در دبی موزه‌ای به نام موزه‌ی قهوه تأسیس شده که در آن می‌توان روش کار و تهیه‌ قهوه در کشورهای مختلف و ابزار تهیه هر مدل را دید و طعم هر کدام را چشید. همچنین در این موزه فروشگاه‌هایی وجود دارد که قهوه‌های مختلفی را برای خرید در دسترس قرار می‌دهند و شما با توجه به ذائقه خود می‌توانید از هر کدام خرید کنید و به عنوان سوغات خاص دبی با خود به کشور بیاورید.
پارچه‌ دبی
پارچه‌های سنتی دبی یکی دیگر از سوغاتی‌های دبی هستند. اگر سری به بازار پارچه فروشان دبی بزنید می‌توانید با توجه به سلیقه و قیمت مورد نظر خود پارچه تهیه کنید. پارچه‌های عرضه شده از جنس‌هایی همچون ابریشم، کتان و … هستند. پارچه های دیگر شهرها و کشورها مانند چین، کره، اندونزی، تایلند و هند هم به وفور در فروشگاه‌های دبی یافت می‌شوند.
مراکز خرید دبی
یکی از جاذبه‌های دبی که گردشگران در تور دبی وقت زیادی را صرف آن می‌کنند، مراکز خرید این شهر است. مراکز خرید دبی به دو دسته بازارهای سنتی و مدرن تقسیم می‌شود که هر کدام جذابیت خاصی دارند. بازارهای سنتی همانند بازار طلا، پارچه و … و بازارهای مدرن و جدید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:
مرکز خرید دبی مال: یکی از پرطرفدارترین مراکز خرید دبی است که از نظر مساحت شاید بزرگترین بازار جهان باشد. هر نوع کالایی مانند لباس، طلا، خوراکی و … را می‌توان از دبی مال تهیه کرد.
مرکز خرید سیتی سنتر دبی: جذابیت این بازار به دلیل معماری خاص آن است. شما می‌توانید انتخاب‌های خود از برندهای معروف را از اینجا تهیه کنید.
مرکز خرید ابن بطوطه دبی: یکی دیگر از بازارهای بزرگ دبی ابن بطوطه است که معماری خاص و محبوبیت بسیاری در میان گردشگران دارد.
مرکز خرید فستیوال سنتر دبی: فستیوال سنتر مجموعه‌ای تجاری، تفریحی و مسکونی است که در داخل دبی ساخته شده و همه نوع امکانات رفاهی در آن ارائه می‌شود.
مرکز خرید امارات دبی: این مرکز خرید شامل مجموعه‌ای از هایپر مارکت، فروشگاه‌های پوشاک، لوازم ورزشی، لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی است.
از دیگر سوغاتی‌های دبی می‌توان به پوشاک، کیف و کفش، لباس های سنتی، صندل و ادویه جات اشاره کرد.

منبع
ن : زهرا
ت : سه شنبه 29 آبان 1397

قلعه سارویه

قلعه سارویه

قلعه سارویه

+ قلعه سارویه اصفهان یا کهن دژ یا تپه اشرف در اصل یه قلعه با قدمت هفت هزار ساله ، در کناره شمالی زاینده رود واقع شده است که بیش از هزار و چهارصد سال قبل کتابخانه بزرگی بوده و کتاب های علمی زیادی اونجا نگهداری می شده. با حمله اعراب به ایران این کتابخانه هم ویران می شه و باقی مونده هاش به شکل یه تپه بنام تپه اشرف دیده می شه. این قلعه در کنار پل شهرستان و ضلع شمالی زاینده‌رود قرار دارد.

گفته می‌شود در این بنا کتاب‌های زیادی نگهداری می‌شد و در حمله‌ی اعراب به ایران ویران شد و امروزه تنها بقایای آن به صورت تپه‌ای باقی مانده که مردم آن را تپه‌ اشرف می‌نامند. برخی از تاریخ‌شناسان قدمت این بنا را به تهمورس، سومین پادشاه سلسله‌ی پیشدادیان نسبت می‌دهند. اما برخی دیگر معتقدند این بنا در دوران گشتاسب، از پادشاهان کیانی ساخته شده است. این اثر در ۲۶ ابان ۱۳۷۵ به شماره‌ی ۱۷۷۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در ادامه با سیری در ایران همراه باشید تا با ویژگی های بیشتری از این قلعه تاریخی در اصفهان آشنا شوید.

برخی از تاریخنگاران بنای سارویه را به تهمورس سومین شاه از سلسلهٔ پیشدادیان نسبت داده‌اند. نویسنده کتاب نسب‌نامه که در آغاز حکومت سلجوقیان می‌زیسته در رساله‌ای بنام انساب ملوک پارس نوشته:

تهمورس نخست دو بنا و آبادی در این محل نزدیک به یکدیگر طرح کرده و بساخت و نام یکی را سارویه و دیگری را مهرین نهاد و به بازبینی زمان جمعیت و آبادی آن‌جا بسیار شده به یکدیگر پیوست و شهری معتبر گردید . برخی دیگر از تاریخ‌نگاران نیز ساخت آن را به گشتاسپ یکی از شاهان کیانی نسبت می‌دهند. بر پایه این نوشته‌ها، گشتاسپ به وزیر خود جاماسپ که فرد فرزانه و دانشمندی بوده‌است دستور می‌دهد که برای نگهداری کتاب‌های موجود کتابخانه‌ای بنا کند که بسیار استوار باشد. ابن ندیم، نویسنده کتاب الفهرست، اطلاعاتی ارزشمند دربارهٔ کهن دژ را عیناً از کتاب اختلاف الزیجات نوشته ابومشعر بلخی آورده‌است:

ایرانی‌ها پس از این که بهترین وسیله را برای ثبت و ضبط و نوشتن و نگهداری دانش بدست آوردند برای یافتن بهترین جا و مکان جهت بنیاد کتابخانه و گنجینه کتاب به جستجو پرداختند، جایی که از زمینلرزه بر کنار و گل آن چسبندگی داشته باشد تا برای ساختمان‌های محکم و پابرجا پسندیده باشد. پس از کنجکاوی بسیار سرانجام شهرستانی که همه این محسنات را داشت یافتند و آن شهر اصفهان بود. در آن جا هم پس از کاوش نقاط گوناگون شهر، روستای جی را بهترین جا و مکان یافتند. در جی، «کهن دژ» را برگزیدند و در آن جا عمارتی رفیع بنیاد نهادند و آن را «سارویه» نامیدند. مردم از پی بنا به سازنده و پایه‌گذار آن پی بردند زیرا در سالهای گذشته گوشه‌ای از ساختمان سارویه ویران گردید و در آن سُغی دالانی نمایان شد که با گِل سفت ساروج ساخته شده بود و در آن کتاب‌های فراوانی از نوشته پیشینیان نهاده بودند که بر پوستِ درخت خدنگ نوشته بودند در دانش‌های گوناگون. شماری از این کتاب‌ها به دست کسی رسید که در خواندن آن‌ها دانا و توانا بود. در آن‌ها نوشته‌ای از برخی شاهان ایران یافتند که چنین بود: «به تهمورس شاه که دوستدار دانش و دانش‌پژوهان بود خبر دادند که در اثر یک پیشامد آسمانی که در باختر به پیدایش خواهد پیوست، به چرایی ریزش بارانهای پی در پی، جهانی را آب فرا خواهد گرفت. زمان وقوع آن با گذشتن ۲۳۱ سال و ۳۰۰ روز از آغاز پادشاهی سلسله وی خواهد بود». منجمان تهمورس شاه را بر آن داشتند که برای پرهیز از زیان و خسارات برآمده از آن توفان چاره‌ای اندیشد و گفتند زیان و خسران آن باران و توفان تا انتهای خاور کشیده خواهد شد. تهمورس شاه، مهندسان را فرمان داد در سراسر ایرانشهر کاوش کنند و جویا شوند جائی را که از هر نظر برتری داشته باشد، برای ساختمان بنایی برای نگهداری آثارِ دانشِ برگزیدگان، برگزینند. وی کتاب‌ها را در سارویه اصفهان قرار داد.

سرانجام سارویه

دامنه غربی تپه سارویه، از بقایای کتابخانه سارویه. خیابان مشتاق دوم در امتداد دامنه شمالی دیده می‌شود. در زمان حمله اعراب به اصفهان، ساختمان بیرونی دژ نابود شده‌است. آنگونه که ابو مشعر بلخی می‌گوید، اعراب به گمان یافتن گنج شروع به تخریب و ویرانی دژ می‌کنند و بسیاری از کتاب‌ها به این روش نابود می‌شود. اما از آنجا که مخزن کتابخانه در دالان‌های مخفی زیر زمینی بوده‌است، به شماری از کتاب‌ها آسیبی نمی‌رسد تا اینکه در سال ۳۵۰ قمری، بر اثر فروریختن سقف یکی از دالان‌ها، مخزن کتابخانه نمایان می‌شود. به دستور خلیفه بسیاری از این کتاب‌ها بر بار صدها شتر به بغداد منتقل می‌شود و بسیاری دیگر از کتاب‌ها در همان‌جا نابود می‌گردد.

ابوریحان بیرونی نیز گوید:

به روزگار ما، اندرکهن دژ جی، شهرستان سپاهان، چون پشته‌هایی شکافتند، خانه‌هایی یافتند پر از بس بار پوست درختی که ابر کمان و سپر همی پیچیدند و آن پوست توز نامند؛ و ابر آن پوست‌ها نوشته‌هایی نگاشته بودند که کس نه‌توانست گفتن چیستند، و از چه گویند.

ابن ندیم خود می‌گوید:

یکی از اشخاص ثقه به من خبر داد که در سال ۳۵۰ هجری سارویه جی دالانی خراب گردید که جایش معلوم نشد زیرا از بلند بودن سطح آن گمان می‌کردند که درون آن خالی نبوده و پر است تا زمانی که آن خود به خود فرو ریخت و در آن کتاب‌های زیادی به دست آمد که هیچ‌کس نمی‌توانست آن‌ها را بخواند و آنچه من با چشم خود دیدم و ابوالفضل عمید آن‌ها را در سال سیصد و چهل و اندی فرستاده بود کتاب‌هایی بودند پاره‌پاره که از باروی اصفهان میان صندوق‌هایی بدست آمده و به زبان یونانی بود کسانی که آن زبان را می‌دانستند مانند یوحنا و دیگران آن را ترجمه کردند و آشکار شد که نام سربازان و جیره آنان است و آن کتاب‌ها چنان گندزا بودند که گویی تازه از دباغی درآمده‌اند ولی پس از آنکه یکسال در بغداد ماندند خشک شدند و تغییر کردند و عفونتشان برطرف شد و پاره‌ای از آن‌ها نزد شیخ ابوسلیمان موجود است. گویند سارویه یکی از بناهای محکم باستانی است که ساختمان معجزه‌آسایی دارد و در مشرق چون اهرام مصر در مغرب از نظر عظمت و اعجاب است.

حمزه اصفهانی در کتاب سنی الملوک الارض و الانبیاء دربارهٔ سارویه اطلاعاتی چنین می‌دهد:

در سال ۳۵۰ هجری قمری قسمتی از بنای اندرونی جی سارویه ویران شد و اتاقی در آن پدید گشت که در آن اتاق ۵۰ داد کتاب وجود داشت. این کتاب‌ها را روی پوست نوشته بودند و خط آن از خطوطی بود که تا آن تاریخ مردم چنین خطی ندیده بودند.

معماری

در سازه سارویه، معماری از دوره‌های مختلف تاریخی دیده می‌شود. تازه‌ترین سازه‌ها مربوط به دوران ساسانی است. یافته‌های باستان‌شناسی نشان می‌دهد که برخی از دیوارهای عظیم دژ، متعلق به دوره ساسانیان است. این دیوارها که برخی از سنگ‌های تراشیده شده حتی با طولی حدود ۷۵ سانتیمتر تشکیل شده‌است را نوع مصالح سنگ و گچ در حالی تشکیل داده‌است که بر روی آن‌ها در سده‌های نخستین اسلامی بناهایی با خشت و گل ساخته شده‌است.

وضعیت کنونی

پس از اسلام مسجدی بر روی بخشی از دژ سارویه بنا می‌شود که یکی از قدیمی‌ترین مساجد این ناحیه به‌شمار می‌رود. اکنون این مسجد مقابل تپه اشرف در خیابان مشتاق قرار گرفته و بخشی از آن در زیر یک مدرسه است. اگرچه تپه اشرف با وسعتی در حدود ۱۲ هکتار بنیانی صخره‌ای دارد اما تا سال‌های دهه ۱۳۳۰ خورشیدی کشاورزان منطقه بر روی خاک محدودی که از آوار بناهای تپه برجای مانده بود به کشاورزی می‌پرداختند. پس از انجام کاوش در کنار این تپه هم اکنون بر روی آن پیست موتورسواری بنا شده‌است. امیدواریم اطلاعات جامعی درباره قلعه سارویه یا همان تپه اشرف در اختیارتان قرار داده باشیم.

منبع : https://www.jeyja.ir/fa/index.php/component/content/article/13-isfahandestinations/27-d10?Itemid=101


ن : زهرا
ت : جمعه 11 آبان 1397

ترجمه زیرنویس فیلم در زندگی امروزه برای اکثر افراد دارای اهمیت است.

برای خیلی از انسان ها پیش آمده است که یک فیلم را که تعریفش را بسیار شنیده اند، برای تماشا در دستگاه پخش قرار میدهند.

یک ربع اول فیلم را نگاه میکنند و چون چیزی متوجه نمیشوند، کلافه دستگاه را خاموش کرده و از دیدن ادامه ی فیلم منصرف میشوند.

سایت های مختلف ترجمه ی اکثر فیلم ها و سریال های روز دنیا را برای دانلود قرار داده اند.

اما هستند فیلم و سریال هایی که هیچ کجا ترجمه ی آن ها پیدا نمیکنید.

شما میتوانید آن فایل را به یکی از سایت های ترجمه مانند ترجمه تخصصی ایرانیان واگذار کنید تا این سایت پس از مشاهده و قیمت گذاری، فرایند ترجمه زیرنویس فیلم شما را آغاز کند.

ترجمه ی زیرنویس ممکن است کاربرد های مختلفی داشته باشد:

ممکن است ترجمه زیرنویس برای یک فایل با محتوای حقوقی باشد.

ممکن است ترجمه زیرنویس برای یک فیلم تخیلی باشد.

ممکن است ترجمه زیرنوس برای یک موزیک ویدیو باشد

ممکن است ترجمه زیرنویس برای یک فیلم آموزشی باشد.

در صورتی که شما فایل انگلیسی زیر نویس را داشته باشد، میتوانید به راحتی آن را ثبت سفارش کنید، و پس از قیمت گذاری و پرداخت، در زمان مشخص شده فایل ترجمه شده خود را دریافت کنید.

در صورتی که شما فایل را در اختیار ندارید اما این فایل از اینترنت قابل دانلود است، میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در اختیار ایشان قرار دهید

سپس این فایل برای شما دانلود میشود و ترجمه شما پس از طی مراحل ذکر شده در بالا آغاز میشود.

نکته ای برای مترجمین عزیز:

برای ترجمه زیرنویس فیلم ، شما میتوانید رو فایل انگلیسی راست کلیک کنید سپس با استفاده از notepad فایل را باز کنید.پس از آن به راحتی میتوانید با پاک کردن قسمت های انگلیسی و جایگزین کردن ترجمه ی مناسب فارسی، کار خود را به سرانجام برسانید.

برای تنظیم زمان زیر نویس فیلم میتوانید نرم افزار Subtitle Edit را دانلود کنید.

کافیست زیرنویس را در محیط نرم افزار باز کنید. سپس هر خط از زیرنویس و زمان شروع و مدت نمایش آن در نرم افزار دیده میشود.

برای تنظیم زمان هر خط از زیرنویس، آن خط را انتخاب کنید. سپس در بخش Start Time و Duration میتوانید زمان آن را تنظیم کنید.


ن : زهرا
ت : دوشنبه 2 مهر 1397

مقدمه

تحقیقات مردم نگاری تنها با مشاهده مشارکتی و مصاحبه غیر سازمان یافته انجام نمی گیرد بلکه برای دسترسی به جهان بینی و روابط متقابل اجتماعی آنها فنون دیگری هم وجود دارد(مک نیل ، روش تحقیق در علوم اجتماعی ( جامعه شناسی ، ترجمۀ رحیم فرخ نیا ، 1374 ). یکی از فنون مردم نگاری ، استفاده از سرگذشت زندگی افراد است که در آن نحوه درک ، واکنش وتمایلات ، مشارکت وتغییراتی را که در زندگی آنها رخ داده است ، آشکار می کند(فرخ نیا ،1381 ).یک چنین شرح حال هایی می توانند گوناگونی هایی را که در چهارچوب هر اجتماعی وجود دارد نشان دهند زیرا در اینجا تأکید بر این است که آدم های متفاوت چگونه با برخی مسائل واحد برخورد می کنند و آنها را به تفسیر می کشند(کتاک ،1386 ).

تعاریف سرگذشت پژوهی

مک نیل در کتاب روش های تحقیق در علوم اجتماعی ، سرگذشت پژوهی را این گونه تعریف می کند: «سرگذشت یا داستان زندگی نوعی زندگی نامه شخصی است که از طریق مصاحبه و گفت گوی هدایت شده به دست می آید» (مک نیل ، روش های تحقیق در علوم اجتماعی ، ترجمۀ محسن ثلاثی ، 1378 ، 102 ) .
آقای دکترساروخانی ، سرگذشت پژوهی را بدین گونه شرح می دهند:
«سرگذشت پژوهی شیوه ای در مطالعات فراگیر درباب حیات فردی بوده و به صور گوناگون تحقق پذیر است :

 1. شناخت وصفی که از طریق پژوهش در باب گذشته و حال یک فرد خاص بدست می آید.
 2. شناخت ژرفائی با استفاده از مشاهده همراه با مشارکت ، روشهای تجربی و حتی پژوهشهای طولی.
 3. همچنین شناخت علّی و عمیق که از طریق آن به چرائی ها در باب اعمال فردی پاسخ داده می شود » (ساروخانی ،1386 :309-308 ).

کاربرد سرگذشت پژوهی

کاربرد سرگذشت در جامعه شناسی نوین با مکتب شیکاگو در دهۀ 1930 آغازشد . از آنجا که علاقۀ عمدۀ جامعه شناسان مکتب شیکاگو بررسی شیوه های زندگی مردم از دیدگاه خود آنها بود ، سعی کردند با کاربرد سرگذشت ها دربارۀ گذشته مردم مورد بررسی اطلاعاتی کسب کنند.در سال های اخیر نیز ، فن سرگذشت نویسی در تحقیق جامعه شناختی احیا شده است و کسانی که می خواهند درباره جامعه مورد بررسی شان«تاریخ شفاهی»تنظیم کنند می توانند از آن استفاده کنند. با ترکیب سرگذشت ها و مدارک شخصی مانند نامه ها و خاطرات شخصی می توان نشان داد که مردم عادی در گذشته چگونه زندگی می کردند. کاربرد سرگذشت ها به عنوان مواد توضیحی و روشنگر در ارتباط با انواع داده های دیگری است که به شیوه بازنماتری گردآوری شده می باشند)مک نیل، روش های تحقیق در علوم اجتماعی ، ترجمۀ محسن ثلاثی ، )1378 ) .انسان شناسان سرگذشت ها را غالباً برای آن گردآوری و ارائه می کنند تا توصیف مردم نگارانه را با زندگی های افراد مرتبط سازند(ژ.پلتو ،1375).

ارزش سرگذشت پژوهی

به عقیده بکر سرگذشت نه یک قصه است و نه یک زندگینامه که نویسنده آن می کوشد به ما آن چیزی را بگوید که خودش می خواهد بدانیم. وظیفه یک جامعه شناس در مقایسه با یک داستان نویس، این است که سرگذشت ها را طوری بنویسدکه : « ملموس تر باشدو بیشتر به مقاصد صاحب سرگذشت اختصاص داده شده باشد تا مقاصد نویسنده، کمتر به ارزش های هنری اهمیت دهد و بیشتر بیانگر راستین تجربه صاحب سرگذشت و تفسیر جهانی باشد که او در آن زندگی می کند.جامعه شناسی که سرگذشتی تهیه و تنظیم می کند باید گام هایی در جهت تضمین این امر بردارد که سرگذشت او هرچیزی را که می خواهیم بدانیم در بر گیرد و هیچ واقعیت یا رویداد مهمی از قلم نیفتد و آنچه واقعی قلمداد می شود با مدارک موجود دیگر تطبیق داده شود و تفسیر های صاحب سرگذشت به درستی منعکس گردد» (بکر به نقل از مک نیل ، 1378 : 103 ).
مرور نظرات برخی ازدانشمندان دررابطه با سرگذشت پژوهی
برخی از سرگذشت ها که اهمیت انسان شناختی چشمگیری دارند، به وسیلۀ افرادی گردآوری شدند که انسان شناس نیستند. یکی از مشهورترین سرگذشت ها، سرگذشت جان تنر است که توسط دکتر ادوین جیمز در سال 1820 تحریر و ویرایش شده است. تنر ماجراهای متنوعی را در زندگی پشت سر گذاشته بود و غالباً از سرگذشت او به عنوان داده های راجع به شرایط زندگی اقوام سرخ پوست اوجیبوا در مینه سوتای شمالی در اوایل سدۀ نوزدهم استفاده می شود. هدف انسان شناسان از گردآوری سرگذشت ها، مرتبط ساختن توصیف های مردم نگارانه با زندگی های افراد است. هدف پاول رادین از ارائۀ زندگی نامۀ یک سرخ پوست، دست یابی به توصیف یک فرد میان سال نمونه با توانایی معمولی از زندگی خودش در ارتباط با گروه اجتماعی پرورش یافته در آن بود.
اِل لنگِنس در بحث از کاربردهای روش زندگی نامه، مسائل نزدیکی، ترجمه، اعتمادپذیری و نمونه گیری را مطرح می کند. او در پاسخ به این اعتراض که داده های سرگذشت ها را نمی توان از طریق مشاهده ی عینی رفتار واقعی بازسنجی کرد، معتقد است که هدف اصلی انسان شناسان شناخت الگوهای باورداشت های مردم و برداشت آنها از رویداد های گذشته است و نه حقیقت و کذب گفته های آنها. این نکته که مواد راجع به سرگذشت ها ممکن است از تاریخ های حقیقی سودمندتر باشد را جان تیمبر و مارکوت لیبرتی در کتاب "خاطرات یک شایان" به روشنی نشان دادند. خاطرات یک سرخ پوست در این کتاب شاید برای انسان شناسان اهمیت بیشتری داشته باشد، زیرا به عنوان مدرکی راجع به باورداشت ها که در تطبیق با زندگی در اردوگاه های محصور در داخل جامعه ی آمریکایی مشکلات بسیار دارند می توان از آن استفاده کرد.
نمونه ی دیگر کار کورا دوبوا با عنوان" مردم آلور" است که هشت زندگی نامه از آنها را گردآوری کرد. هدف او تحلیل شخصیت آلوریها بود؛ اما سرگذشت های آنها از نظر اطلاعات فرهنگی غنی هستند. کتاب مردم آلور از این نظر اهمیت دارد که یک قضیۀ اساسی را در کاربرد سرگذشت ها به منزلۀ داده هایی راجع به فرهنگ ها مطرح می کند : قضیۀ بازنمایی. اشخاصی که اشتیاق دارند سرگذشت هایشان را برای مردم نگاران شرح دهند، معمولاً اعضای غیر معمولی اجتماعاتشان هستند. بنابراین برای تعمیم باید ویژگی های شخصیتی آحاد مردم همگون باشد. یکی از راه حل ها برای این مساله این است که کاربرد سزگذشت ها را به عنوان مواد توضیحی و روشنگر در ارتباط با انواع داده های دیگر قرار دهیم(ژ.پلتو، 1375 ) .

تفاوت سرگذشت پژوهی با مطالعه موردی

سرگذشت پژوهی یکی از شیوه ها در مطالعات ژرفائی است .در باب تفاوت آن با مطالعات موردی در معنای اخص کلمه می توان گفت:

 1. مطالعه موردی در حقوق ، تعلیم و تربیت و... نیز مطرح است، در حالی که سرگذشت پژوهی معانی وسیع مفهوم فوق را ندارد.
 2. در مطالعات موردی ، اساس تحلیل بیشتر معطوف رفتار فعلی و زمینه های اجتماعی ـ فرهنگی محیط است و حال آن که در سرگذشت پژوهی اساساً تداوم حیات و گذشته فرد مورد تأکید است .
 3. هر چند برخی از مطالعات هم در زمره مطالعات مرتبط با سرگذشت پژوهی است ، هم مطالعه موردی به حساب می آید .اما در اکثر موارد ، فراگیری زمینه ، تعدد اضلاع ، ابعاد وسیع جامعه شناختی و... در مطالعات موردی وجه تمیز آنان از سرگذشت پژوهی است» ( ساروخانی ،1386 :310 ).

مزایای سرگذشت پژوهی

 1. هر سرگذشتی در ساخت تصویری از زندگی اجتماعی در زمان و مکان مورد بررسی می تواند نقش داشته باشد.
 2. یک سرگذشت غالباً می تواند آن حوزه ای از تحقیق اجتماعی را که بسیار خشک و ملال آور شده است دلچسب سازد.
 3. سرگذشت می تواند شرح زنده ای از زندگی یک نوع آدمی که ما هرگز نمی توانیم ملاقاتش کنیم در اختیارمان گذارد.از این طریق،ما می توانیم او را نه به عنوان یک آدم قالبی،بلکه به صورت یک شخص زنده ببینیم.
 4. در تحلیل نهایی، صحبت ما همیشه راجع به آدم هاست.
 5. سرگذشت را به عنوان راهنمای اولیه برای«فتح باب»هر گونه تحقیق مردم نگاری نیز می توان به کار بست(مک نیل:1378 :104-103 ).

معایب سرگذشت پژوهی

 1. سرگذشت ها را نمی توان به عنوان بازنمای زندگی کل افراد جامعه معتبر دانست.
 2. درباره صحت یادآوری واقعیت های گذشته ،مسایلی مطرح است.
 3. سرگذشت ها نظری به گذشته از دیدگاه زمان حال به شمار می آیند. گذشته را تنها از طریق چشم انداز زمان حال می توان به یاد آورد( پلامر به نقل از مک نیل ، 1378 :104 ).

نتیجه گیری

این تحقیق بحثی بود در جهت بررسی و استفاده از روش سرگذشت پژوهی در مطالعات و تحقیقات مردم نگاری و انسان شناسانه . همان طور که در متن اشاره شد ، استفاده از این روش محدودیت ها و مزایایی با خود به همراه دارد ؛ اما در هر حال استفاده از سرگذشت و خاطرات افراد در طول زندگی می تواند به عنوان یکی از روش های بازسازی اطلاعات به دست آمده از روش های دیگر تحقیق محسوب شود. سرگذشت پژوهی ، در واقع روش خاصی برای گردآوری داده ها به شمار می رود که عمدتاً با مصاحبۀ روایی انجام می گیرد. در مصاحبۀ روایی تمرکز بر تجربه های فرد در طول عمرش است.

منابع و مآخذ

 1. ژ.پلتو ،پرتی (1375 ) ، روش تحقیق در انسان شناسی ، ترجمۀ محسن ثلاثی ، تهران : انتشارات علمی .
 2. ساروخانی ، باقر (1386 ) ، روشهای تحقیق در علوم اجتماعی ، جلد اول ، چاپ سیزدهم ، تهران : پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی .
 3. فرخ نیا ، رحیم (1381 ) ، مقدمه ای بر مردم شناسی ، چاپ دوم ، همدان : انتشارات دانشگاه بوعلی سینا.
 4. کتاک ، کُنراد فیلیپ (1386 ) ، انسان شناسی ؛ کشف تفاوت های انسانی ، ترجمۀ محسن ثلاثی ، تهران : انتشارات علمی .
 5. مک نیل ، پاتریک (1378 ) ، روشهای تحقیق در علوم اجتماعی ، ترجمۀ محسن ثلاثی ، چاپ دوم ، تهران : انتشارات آگاه.
 6. مک نیل ، پاتریک (1374 ) ، روش تحقیق در علوم اجتماعی ، ترجمۀ رحیم فرخ نیا ، همدان : انتشارات جهاد دانشگاهی

منبع


ن : زهرا
ت : دوشنبه 2 مهر 1397

لینک سازی یکی از مهمترین کار هایی است که یک وبسایت برای پیشرفت به آن نیاز دارد . خیلی از کسانی که به تازگی وارد دنیای سئو و بهینه سازی وبسایت شده اند با واژه لینک سازی کمی مشکل دارند و دقیق نمیدانند که چطور میبایست لینک سازی طبیعی انجام داد .

قبل از هرچیزی باید بگم لینک سازی به فاکتور های زیادی بستگی دارد که با سرچ در گوگل میتوانید به این فاکتور ها دسترسی داشته باشید . لینک سازی در وبلاگ ها نیز یکی از بهترین روش های دریافت لینک طبیعی میباشد که در این مقاله قصد داریم به شما توضیح دهیم که چگونه میتوانید از وبلاگدهی ها لینک دریافت کنید .

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید :

لینک سازی در وبلاگ ها

همانطور که در ابتدای این مقاله عرض کردیم لینک سازی در وبلاگ ها یک روش طبیعی میباشد و از روش های کلاه سیاه به حساب نمی آید البته بعضی از سئوکار ها به این حرف اعتقاد ندارند و اختلاف نظر در آن وجود دارد ولی به هرحال با توجه به تجربه شخصی بنده لینک ساختن در وبلاگ ها در صورتی که اصولی باشد باعث افزایش رتبه میشود .

ساخت بک لینک در وبسایت ها قواعدی را به همراه دارد که اگر به آنها توجه کنید درصد پنالتی شدن وبسایت را به صفر خواهد رساند .

سعی کنید در تمامی وبلاگدهی ها عضو شوید و برای خود حداقل یک وبلاگ راه اندازی کنید . از آن جایی که وبلاگ یک ساب دامین از دامین اصلی میباشد دارای دامین آتوریتی بالایی است و تنها کاری که شما میبایست انجام دهید این است که در وبلاگ ها شروع به تولید محتوا کنید و پیج اتوریتی وبلاگ خود را افزایش دهید و سپس در آنها شروع به لینک ساختن نمایید .

نکته :

 • اگر با نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی آشنایی داشته باشید باید بدانید که قرار دادن تعداد زیادی لینک در یک مقاله تاثیر کمی خواهد داشت و حتما میبایست در مقالات خود از ۳ الی ۴ لینک استفاده نمایید .
 • لینک گرفتن از وبلاگ هایی که با پیج اتوریتی ۱ هستند نیز اهمیت دارد ولی اگر پیج اتوریتی وبلاگ خود را بیشتر کنید تاثیر ان چند برابر خواهد شد
 • در لینک سازی خود تنوع داشته باشید یعنی فقط با یک انکر تکست یا کلمه کلیدی لینک سازی انجام ندهید و کلمات کلیدی خود را تغییر دهید .
 • فقط در وبلاگدهی ها لینک سازی انجام ندهید و در فروم ها و … نیز اقدام به لینک سازی کنید .
 • بیشتر وبلاگدهی ها لینک های بصورت فالو میدهند بنابراین سعی کنید از وبلاگ هایی لینک بگیرید که دامین اتوریتی بالاتری نسبت به سایت شما دارند .
 • توجه کنید که فقط در وبلاگ ها به وبسایت خود لینک ندهید یعنی در یک مقاله ۱۰۰۰ کاراکتری که در آن ۵ لینک وجود دارد سعی کنید ۲ یا ۳ لینک به وبسایت خود دهید و مابقی لینک ها را به وبلاگ دیگر و یا سایت دیگر دهید .

اگر به نکاتی که در بالا گفته ایم به درستی عمل کنید حتما نتیجه خوبی خواهید گرفت فقط توجه داشته باشید که در لینک سازی عجله ای وجود ندارد و سعی کنید کم کم اقدام کنید همچنین یک مقاله راجب به لینک سازی در فروم ها نیز منتشر کرده ایم که پیشنهاد میکنم حتما مطالعه نمایید .

لیست بهترین وبلاگدهی های ایرانی

وبلاگدهی های گوناگونی وجود دارند که شما میتوانید در انها اقدام به لینک سازی کنید که از قدیمی ترین آنها میتوان بلاگفا , میهن بلاگ , رز بلاگ و … را اشاره نمود که علاوه بر لینک ساختن در انها میتوانید بازدیدکننده به وبسایت خود جذب نمایید .

بالاترین دامین آتوریتی در بین وبلاگ های ایرانی مطعلق به بلاگفا میباشد که دارای دامین اتوریتی ۷۲ است که بنظر بنده یکی از بهترین وبلاگدهی ها میباشد . درضمن تعدادی وبلاگ با پیج اتوریتی بالای ۳۰ نیز در وبسایت تسمینو به فروش گذاشته شده است که میتوانید آن ها را خریداری نموده و در آن ها اقدام به لینک ساختن نمایید .

در وبلاگدهی های خارجی نیز لینک سازی انجام دهیم ؟

سیستم های وبلاگدهی زیادی وجود دارد در خارج از کشور که با دامین اتوریتی گاها ۱۰۰ نیز میباشد مانند وردپرس , بلاگر و … ولی توصیه میکنیم که بیشتر در وبلاگدهی های ایرانی فعالیت داشته باشید زیرا این وبلاگدهی ها بیشتر فیلتر هستند و بازدید کننده ایرانی نمیتوانید جذب کنید ولی درکل وبلاگدهی های خارجی نیز مفید هستند ولی نه به اندازه وبلاگدهی های ایرانی .

نتیجه

لینک بیلدینگ یکی از مهمترین فعالیت ها در سئوی خارجی وبسایت میباشد و هر وبسایتی میبایست آن را به درستی انجام دهد و لینک سازی نیز روش های گوناگونی دارد که یکی از آن ها وبلاگ ها میباشند که شما با انتشار رپورتاژ اگهی در این وبلاگ ها میتوانید لینک های مفیدی را دریافت کنید .

امیدوارم که از این مقاله آموزش سئو و لینک بیلدینگ راضی بوده باشید و با نظرات خود درباره این مطلب دیگران را نیز درباره نظرات خود آگاه کنید

ما برای شما حدود 200 وبلاگ قرار میدهیم که میتونید لینکسازی رو با مبلغ ناچیزی انجام بدید لیست وبلاگ هارو مشاهده کنید

http://helenmusic.blogtez.com

http://helenmusic.tebyan.com

http://dlmusicnewsong.blogfa.com

http://newmusicpop.rozblog.com

http://musicdlsong.mihanblog.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://moosighijadid.blog.ir

http://ahanghayeshad.parsiblog.com

http://ahanglove.blogsky.com

http://ahangirani.niloblog.com

http://radiomusic.emyspot.com/blog/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://HappyMusicdownload.blogspot.com

http://downloadahang.eklablog.com

http://mp3ahang.hatenablog.com

http://helenmusicir.wordpress.com

http://musicremix.fardblog.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://musiciranijadid.avablog.ir

http://musicghamgin.javanblog.ir

http://ahangirani2018.monoblog.ir

http://musicorkest.farsiblog.com

https://musicirooni.site123.me

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://newmusic2018.vcp.ir

http://tehranmusic.blogsazan.com

http://rezamohebi.doodlekit.com/blog

http://bestmusic.mizbanblog.com/

http://radiomusic.emyspot.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahang2019.tinysite.ir/

http://avamusic.parsablog.com/

http://mp3baran.blogtez.com

http://ahangmojaz2018.bestblog.ir

http://abrmusic.roomfa.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://newsongmusic.niloblog.com

http://ahangirooni.blogsky.com

http://musicshad.persianblog.ir

http://www.oldmusicall.loxblog.com

http://radiojavanmusic2019.mihanblog.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahangtaraneh.hamrahblog.com

http://akadmusic.weblog.com.co

http://radiomusic.limoblog.ir

http://pormusic.negarablog.ir

http://alexmusic.blograz.ir

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahangirooni.vistablog.ir

http://blogmusic.noblog.ir

http://nex1music.kowsarblog.ir

http://nicmusic.madblog.ir

https://sites.google.com/site/ahoomusic2019/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://jenabmusic.blogr.ir

http://nicemelody.sitearia.ir

http://popmusic.wallinside.com

http://faridmusicall.yektablog.net

http://simamusic.takblog.net

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://bia2music.bigsite.ir

http://ahangfa.azadblog.com

https://sites.google.com/site/musicall2019/

http://arismusic.tebyan.net/newindex.aspx

http://musicgold2019.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahangnatanz.tebyan.net/newindex.aspx

http://persianmusic2019.mihanblog.com

https://sedabaran2019.blogspot.com/

http://bornamusic1998.loxblog.com/

https://sites.google.com/site/romanjadid2019

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://aradmusic.tebyan.net/newindex.aspx

http://ardalanmusic.loxblog.com/

http://topmusic2019.mihanblog.com

https://sites.google.com/site/romanasheghaneh22

http://bluemusic4.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://wikimusic2019.mihanblog.com

http://moosighi2019.tebyan.net/newindex.aspx

http://catmusic2019.loxblog.com/

http://sahelmusic2019.mihanblog.com

https://tehmusic2019.blogspot.com/

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahang2020.tebyan.net/newindex.aspx

http://newmusic2019.mihanblog.com

http://azadmusic.blogsky.com/

https://asramusic2019.blogspot.com/

http://popmusic2019.mihanblog.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://Farskids2019.mihanblog.com

http://roztaraneh.tebyan.net/newindex.aspx

https://musicazad2020.blogspot.com/

http://atenaahang.mihanblog.com

http://yasmusic2010.loxblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://mahanmusic2019.mihanblog.com

https://ahangpop.persianblog.ir

http://hanrimp3.loxblog.com/

https://parniamusic.blogspot.com

http://vidamusic.unblog.fr/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://ahangfarsi2019.blogsky.com/

http://beckmusic.blogsky.com/

http://ahangseda.tebyan.net/newindex.aspx

https://sites.google.com/site/lormusic2000/

http://lionmusic1100.loxblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://rockmusic.tebyan.net/newindex.aspx

http://ariamusic2020.loxblog.com/

http://daryamp3.mihanblog.com

https://ahangkordijadid.persianblog.ir

http://ahangkhas2020.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://ahanglorijadid.persianblog.ir

http://leylaahang2019.loxblog.com/

http://badrudmusic.tebyan.net/newindex.aspx

http://ArefMusicall.mihanblog.com

https://sites.google.com/site/kordimusic2019/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://moosighi2019.blog4ever.com

http://dogmusic2211.loxblog.com/

http://musicjadid2019.mihanblog.com

https://musicshomalinew.persianblog.ir

http://royataraneh.blogsky.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://musicjonoobi.persianblog.ir

http://natashadl.mihanblog.com

http://musicirani.niniweblog.com

http://hiradmusic2020.loxblog.com/

http://oldmusic1.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://sites.google.com/site/ketabjadid11/

https://sites.google.com/site/beytoote11/

https://sites.google.com/site/yellowmusic23

https://www.plurk.com/helenmusic

https://www.smore.com/wpcvs

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://www.wykop.pl/mikroblog/

http://www.leapzipblog.com/profile/helenmusic76

https://parsamusic65072360.wordpress.com/blog/

http://eduahang.ucoz.net

https://oldmusichappy.blogspot.com

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://musicwedding2020.blogspot.com

https://radiojavan11.blogspot.com/

https://ahangshad2010.blogspot.com/

https://musicbirthday.persianblog.ir/

https://taranehasheghaneh.persianblog.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

https://moeinmusic11.persianblog.ir

https://narjesmusic.persianblog.ir

https://mahanmusic2018.persianblog.ir

http://zahramosighi.blogsky.com

http://eshghtaraneh.blogsky.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://silvermusic2020.blog.ir/

http://javadmusic2019.vcp.ir/

http://perspolismusic.niloblog.com/

http://sepahanmusic.niloblog.com/

http://esteghlalmusic.niloblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://tractormusic.niloblog.com/

http://zobahanmusic.niloblog.com/

http://fooladmusic.niloblog.com/

http://nasajimusic.niloblog.com/

http://abadanmusic.niloblog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://parsjonoobimusic.niloblog.com/

http://sepidroodmusic.niloblog.com/

http://messimusic.mizbanblog.com/

http://suarezmusic.haniablog.com/

http://albamusic.dibablog.com/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://arturmusic.asemanblog.com/

http://ronaldomusic.bestblog.ir/

http://modricmusic.bestblog.ir/

http://kroosmusic.bestblog.ir/

http://marcelomusic.bestblog.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://neymarmusic.farsiblog.com/

http://eriksenmusic.sitearia.ir/

http://kanemusic.sitearia.ir/

http://cavanimusic.sitearia.ir/

http://rabiotmusic.sitearia.ir/

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

http://pogbamusic.rozblog.com/

http://jonesmusic.rozblog.com/

http://hazardmusic.rozblog.com/

http://willanmusic.rozblog.com/

ن : زهرا
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

متن آهنگ حجت درولی تموم شدم


همراه با دانلود آهنگ حجت درولی تموم شدم

Text Music Hojjat Dorvali Tamoom Shodam

ای دل ساده سرگرمه
سرگرم خوشیهاشو
بسه دیگه انقد دورت نچین
دونه دونه ی عکساشو
دیگه هیچ فرقی نمیکنه بودن یا نبودنت
توی آینه دیدی تازگی چقد غم داره صورتت
یه حالت غمی توی چشمامه
که بی تو هر جایی میرم همرامه
اینکه الان ندارمت باورم کن همه ی دردامه
همه جاده ها بن بستن انگار با هم همدستن
آدما واسه اینکه جداشیم رو جدایی ما شرط بستن
برگردو تموم کن این روزای سردم رو
برگردو خودت پاک کن از رو گونه هام اشکم رو
آهای ستاره ی آسمون دیگه یادم رفت آرزوهام
باور کن اینقد پیت دوئیدم دیگه نایی نداره زانوهام
برگردو تموم کن این روزای سر دردو
برگردو خودت پاک کن از رو گونه هام اشکم رو
ای کاش یکم برگردی عقب بفهمی کی دوست داره تورو
آدما میدونن بی خبرم بازم میپرسن حال تورو

تکست آهنگ حجت درولی تموم شدم

تموم شدم نمونده هیچی ازم
هیچی نگو هیچ حرفی نزن
من که تو نبود تو دق کردم
چه شبایی که بی تو هق هق کردم
تو کنار اون خیلی آرومی
من موندمو چشم بارونی
من که یه روز دیوونت کردم
حالا فراموش شدم آسونی
تموم شدم نمونده هیچی ازم
هیچی نگو هیچ حرفی نزن
من که تو نبود تو دق کردم
چه شبایی که بی تو هق هق کردم
تو کنار اون خیلی آرومی
من موندمو چشم بارونی
من که یه روز دیوونت کردم
حالا فراموش شدم آسونی
برگردو تموم کن این روزای سردم رو
برگردو خودت پاک کن از رو گونه هام اشکم رو
آهای ستاره ی آسمون دیگه یادم رفت آرزوهام
باور کن اینقد پیت دوئیدم دیگه نایی نداره زانوهام
برگردو تموم کن این روزای سر دردو
برگردو خودت پاک کن از رو گونه هام اشکم رو
ای کاش یکم برگردی عقب بفهمی کی دوست داره تورو
آدما میدونن بی خبرم بازم میپرسن حال تورو


ن : زهرا
ت : دوشنبه 22 مرداد 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر